• Tomer Gordon

Wanaka

וואנקה – איך אפשר שלא להתאהב בך? עיירה קטנה על גדות אגם (הנושא את אותו השם) עם נוף ציורי ואנשים מקסימים.


בסך הכל ביליתי בוואנקה לא פחות מ-9 (!) לילות והלוואי והייתי יכול להישאר עוד. העיירה מהווה בסיס מצוין ל-ה-מ-ו-ן טיולים יומיים ורב יומיים, יש בה מסעדות ובתי קפה חמודים וחוף על גדות האגם ומדשאות שניתן להסתלבט בהן שעות במזג אוויר נעים.


כמה זמן מומלץ להקדיש לוואנקה? לפחות 3 ימים


Roy's Peak

מה עושים בוואנקה?

  • טיול יום ל-Isthmus Peak –טיול הליכה של 16 ק"מ הלוך חזור . לוקח כ-6-8 שעות. המסלול מטפס לפסגת איסת'מוס הנמצאת ברכס שבין אגם Wanaka לאגם Hawewa. העלייה לא פשוטה וחשופה ברובה לשמש אבל הנופים בדרך מטורפים. כשמגיעים לפסגה זוכים לתצפית על 2 האגמים, אחת מנקודות התצפית היפות במדינה.

  • טיול יום ל-Roys Peak – פסגה נוספת המשקיפה על אגם וואנקה. משך מסלול זה גם 16 ק"מ הלוך חזור. לוקח כ-5-7 שעות. זהו אחד ממסלולי הטיול הפופולרים ביותר בניו זילנד ולכן הוא גם עמוס מאוד מאוד. הטיול ידוע כטיול זריחה – יוצאים בשעות החשכה ומגיעים מעט לפני הזריחה לפסגה. יש להקצות כ-3 שעות לעלייה. לבדוק מראש מהי שעת הזריחה ולתכנן הגעה בהתאם. שימו לב שקר מאוד ויש הרבה רוח בפסגה לפני הזריחה אז להביא ביגוד חם.

  • טיול הליכה ל-Rocky Mountain ו- Diamond Lake – טיולי מעגלי נחמד של כ-3 שעות לתצפית נוספת על אגם וואנקה מהר Rocky. בדרך חולפים על פני אגם נחמד. לא חובה אם עשיתם את הטיולים האחרים, אך מתאים למי שמחפש מסלול קליל יותר. המקום נפוץ בקרב מטפסים.

  • טיול הליכה ל- Mount Iron – מסלול מעגלי של כשעה – שעתיים לגבעה קטנה מעל העיירה וואנקה ממנה נשקף נוף לאגם וואנקה, אלברט טאון וההרים הסובבים. טיול נחמד וקליל ומתאים גם ליום קצת מעונן וגשום בו לא ניתן לעלות לפסגות הגבהות יותר.

  • קולנוע Cinema Paradiso – קולנוע קטן וביתי בוואנקה. אולמות הקולנוע מעוצבים בסגנון ביתי עם ספות נוחות. ההיילייט של המקום הוא ללא ספק עוגיות השוקולד צ'יפס החמות והענקיות שיוצאות ישר מהתנור במהלך ההפסקה. הקולנוע הוא פתרון מעולה ליום גשום אך גם עמוס במיוחד בימים גשומים. עלות כרטיס סרט 15$ ועלות עוגיה 4$.

  • קפה Kai Whakapai- בית קפה – בר במרכז וואנקה ברחוב המקביל לאגם. אווירה טובה ותמיד מלא באנשים. בין 17:00-18:00 יש האפי האור וכוס בירה עולה 6$.

  • אגם Lake Wanaka – וואנקה שוכנת על אגם יפיפה ובעיירה חוף ארוך המעולה לרביצה במזג אוויר נעים. יש גם מדשאות בסמוך לחוף.


Isthmus Peak
העץ המפורסם באגם וואנקה

איפה ישנים?

  • חניון Albert Town – באלברט טאון ( עיירה קטנה 5 דקות נסיעה מוואנקה) נמצאים שני קמספייטים זולים ובסיסיים למדי. אחד סמוך לכביש (הכניסה אליו מצד שמאל לבאים מוואנקה) ועולה 10$ לאדם ואחד כקילומטר מהכביש (הכניסה אליו מצד ימין לבאים מוואנקה, ממול לכניסה לחניון היקר יותר) ועולה 7$ לאדם אך מסיבה לא ברורה החניון הזה לא מופיע באפליקציית Camper Mate. אין בקמפסייטים כלום למעט ברז , שירותים כימיים ופחים. את הכסף משאירים בHonesty Box- בכניסה במעטפה. הקמפסייטים סמוכים לנהר ככה שביום חם ניתן אפילו לטבול בו.

  • לינה ב-'זולה' - Zula Lodge – הוסטל סקי בעיירה אלברט טאון שבעונת הקיץ פתוח לאירוח עבור ישראלים בלבד. הלינה במקום היא בחינם ומוקצית ל-3 לילות רצופים אותם יש לתאם מראש דרך המייל או הטלפון של המקום. יש לממש את כל שלוש הלילות ולא ניתן לשהות פחות. המקום מנוהל על ידי זוג דרום אפריקאים מבוגר ומקסים- כריס ואת'ה. בימי שלישי ערב פויקה! הזולה היא מקום מעולה למנוחה לאחר טרקים ויש בו סלון גדול עם משחקים, מטבח מאובזר וחדרים קטנים ומפנקים במיוחד לאחר שהות ארוכה בקמפסייט הסמוך .

ולסיום... יש מצב השם וואנקה היה לכם מוכר עוד לפני שתכננתם בכלל להגיע לניו זילנד...זו הסיבה:


66 צפיות0תגובות

©2020 by Backpacker - Tomer Gordon