• Tomer Gordon

Rotorua & Taupo

רוטורואה Rotorua


רוטורואה היא 'בירת האקסטרים' של האי הצפוני ומציעה מבחר פעילויות אקסטרים כגון רפטינג, זורבינג (התגלגלות כמו אוגר בכדור שקוף), מגלשות הרים ו-Jet Boat. את האטרקציות האלה תוכלו למצוא במקומות נוספים בניו זילנד אך לא במחירים זולים כמו ברוטורואה. מסביב לעיר מספר אגמים ומפלים במרחקים של עד כשעת נסיעה. סמוך לעיר מספר 'כפרים מאורים' – אטרקציה תיירותית להחריד במהלך נחשפים לתרבות המאורית – הילידים של ניו זילנד.


כמה זמן מומלץ להקדיש לאזור? יומיים – שלושה.


Wairere Waterfalls

מה עושים ברוטורואה?

 • אגם Lake Tarawera – אגם מקסים הנמצא כ-20 דקות מרוטוראה. אנחנו עשינו שם פיקניק ונחנו שעות.

Lake Tarawera
 • רפטינג – ברוטורואה תוכלו לצאת לרפטינג המחזיק בתואר 'הרפטינג המסחרי עם המפל הגבוה בעולם' – גובה המפל 7 (!) מטרים. ישנן מספר חברות דרכן ניתן לצאת אל הרפטינג. אנחנו סגרנו דרך החברה שהציעה את הדיל הטוב ביותר באתר ‘bookme’ הנקראת Wet ‘n’ Wild , חברה איכותית, קטנה ומשפחתית. עלה 61$ לאדם. זמן הנהר – 45 דקות אך הפעילות כולה כולל התדריכים וההגעה לנהר והיציאה ממנו לוקחים כ-שעתיים וחצי – שלוש . בחלקים מהרפטינג יש ראפידים בדרגה 4-5 אך רובו בדרגה 2-3. חוויה נחמדה!

 • מעיינות Te Waihou – The Blue Spring - מעיינות הידועים בצבעם הכחול הצלול. הליכה נחמדה וקלה ביותר של כחצי שעה לכיוון עד למעיין הצלול הגדול. ניתן להמשיך לאחר המעיין להליכה נוספת במסלול חד כיווני של כ-3 שעות לאורך הנהר הצלול אולם יש לתפוס טרמפ בחזרה לרכב בסיום המסלול.

 • סיור The Hobbiton – סט הצילומים של הסרט 'שר הטבעות' ושל הסרט 'הוביט'. אם אתם מעריצי הסרטים אתם תעופו על הסיור בסט הצילומים. משך הסיור כשעה וחצי. אם אתם לא חובבי הסרט או לא ראיתם אותו כלל (כמוני) סביר להניח שתתאכזבו ותצטערו שהוצאתם 84$ על העניין. מדובר באטרקציה עמוסה ותיירותית להחריד.

The Hobbiton
 • מפלי Omanawa – מפלים מרהיבים שלמעשה נסגרו למבקרים ע"י ה-Doc אך הגישה אליהם עדיין אפשרית בזהירות מרובה. נמצאים כ-20 דקות נסיעה מטאורנגה או כשעה נסיעה מרוטוראה .ישנה אפשרות לרדת לנקודת התצפית על המפל בלא שום בעיה אך הירידה לבריכה הנמצאת מתחת למפל מסוכנת ולא מומלצת. ראינו אנשים למטה אך לא מצאנו את הדרך הבטוחה לרדת אז ויתרנו.

מפלי אומאנווה המדהימים
 • מפלי Wairere - המפלים הגבוהים ביותר באי הצפוני – מתנשאים לגובה 153 מטרים. ישנן 2 נקודות תצפית – התצפית התחתונה , שהיא פחות מרשימה מכיוון שהמפלים נחבאים בין העצים בה, והתצפית העליונה בה ניתן גם לראות מלמעלה את המפל כולו וגם נשקף ממנה נוף מרהיב לעמק. לוקח כשעה הליכה לתצפית התחתונה ועוד כשעה הליכה משם לתצפית העליונה. סה"כ כ-3-4 שעות מסלול הליכה יחסית אתגרי.

 • פארק Kuirau פארק גיאותרמי חינמי במרכז העיר רוטוראה בו ניתן לצפות בקיטור היוצא מהאדמה, במספר בריכות בוץ, לשים את הרגליים בבריכה חמה וכו'. חמוד אך לא מעבר.


איפה ישנים ברוטוראה?

קמפסייט/הוסטל Rotorua Planet Backpackers - הוסטל במרכז רוטוראה שניתן להשתמש בכל ה-Facilities שלו תמורת 5$ בלבד ולישון בחנייה ממולו ברכב שלכם. בעל ההוסטל לוק מאוד נחמד ועוזר ובהוסטל מטבח מאובזר, נטפליקס ומקלחות חמות. ניתן ללון במקום גם בדורמס.דרך Rotorua – Taupo

הדרך המחברת בין שתי הערים מלאה באטרקציות ודברים לעשות. מומלץ להקדיש יום שלם ומלא עבור ביקור באתרים שלאורך הדרך. משך הנסיעה בין הערים נטו הוא לא יותר משעה – שעה וחצי.


מה עושים בדרך Rotorua - Taupo?

 • מעיינות חמים Kersone Creek – מעיינות חמים. המוני מאוד , ריח גופרית חריף ומים לא מאוד חמים. בקיצור – לא מומלץ.

Hot and Cold
 • מעיינות חמים Hot and Cold - מעיינות חמים מעולים הסמוכים לפארק הגיאותרמי Wai O Tapu . מה שמיוחד במקום הוא שיש נחל חם (ובמקרה זה באמת חם) ונחל קר המתחברים יחד. המקום די נחבא ככה שאין הרבה אנשים בו. המים רותחים והמעבר בין המים החמים למים הקרים הוא חוויה מגניבה. מומלץ!

 • בריכות בוץ Mud Pools – בריכות בוץ מבעבעות וחינמיות סמוך לפארק Wai O Tapu.

 • פארק Wai O Tapu – פארק גיאותרמי בתשלום בו מספר בריכות בצבעים זרחניים למדי, גייזר קטן ובריכות בוץ. אטרקציה תיירותית מאוד.

 • סכר Aratiatia Dam – סכר שנבנה על נהר Waitkao הנפתח שלוש או ארבע פעמים ביום בקיץ (בשעות 09:00, 11:00, 15:00, 17:00) . מדהים לראות איך ברגע אחד מפלס המים בנהר עולה. מחזה מרשים. מומלץ להתמקם בנקודת התצפית הנמוכה יותר ולא בזו הגבוהה ולהגיע מספר דקות לפני פתיחת הסכר.

 • מפלי Huka Falls – מפלים עוצמתיים אך לא גבוהים סמוך לטאופו. 5 דקות הליכה.

 • אתר גיאותרמי Craters of the Moon – תופעה גיאותרמית מרתקת של מכתשים שיוצא מהם קיטור מבטן האדמה. ממש מרגישים שהולכים על הירח. עולה 8$ כניסה.

Aratiatia Dam
Craters of the Moon

טאופו Taupo


עיירה חמודה על אגם הנושא את אותו השם. העברתי שם כריסמס גשום אז עיקר הזמן שהעברתי היה בהוסטל. טאופו היא יעד מומלץ לעשות בו צניחה חופשית בשל העובדה שהצניחה החופשית שם היא הזולה במדינה ומספקת שלל נופים מרהיבים.


מה עושים בטאופו?

מעיינות חמים Spa Thermal Park – מעיינות חמים לצד הנהר צפונית לטאופו. המים לא מאוד חמים. כניסה חופשית.


איפה ישנים בטאופו?

הוסטל Urban Retreat Taupo – הוסטל נחמד עם אווירה טובה ובר ממש זול. שילמנו 19$ לאדם לדורמס של 16 אנשים.ארוחת כריסמס בטאופו

69 צפיות0תגובות

©2020 by Backpacker - Tomer Gordon