• Tomer Gordon

Nelson Lakes National Park

אם הגעתם מצפון, הפארק הלאומי נלסון לייקס יהיה ככל הנראה המפגש הראשון שלכם עם הנוף האלפיני הניו זילנדי - פסגות מושלגות, אגמים וגם הרבה בוש וסנדפלייס!


הפארק הענק הזה מכיל מגוון רחב של מסלולי טיול - החל מטיולי יום למסלולים רב יומיים שאורכם יומיים עד שבוע ימים.Traverse Saddle

המסלול הרב יומי המפורסם מכולם הוא זה שמגיע לאגם האלפיני Angelus שלצידו הבקתה Angelus Hut. את הבקתה יש להזמין מראש דרך הדוק (באינטרנט, בטלפון או באחד מסניפי הדוק) בעלות של 30$ לאדם. ניתן גם להקים אוהל בסמוך לבקתה ולהשתמש בכלל שירותי הבקתה בעלות של 15$ לאדם - גם את הקמפסייט יש להזמין מראש. העלייה לבקתה לוקחת כ-6 שעות מ-Mount Robert Car Park. ניתן לחזור באותה הדרך או לחזור בדרך אחרת - או דרך Lakehead hut ולשלב הליכה סמוך לאגם רוטיטי - או דרך Speargrass Hut.


אני עשיתי בפארק את טרק ה-Traverse Sabine - הטרק הארוך יותר שאורכו כ-86 ק"מ כולל טיול הצד לאגם הכחול.


טרק ה-Traverse Sabine היה הטרק הראשון שעשיתי בניו זילנד. את הטרק אפשר לעשות ב-4-7 ימים עם שילוב של בקתות נוספות כגון ה-Angelus Hut. אנחנו עשינו בגרסה הרגילה בשילוב טיול הצד ל-Blue Lake ב-5 ימים ללא האנג'לוס האט אותה צריך להזמין מראש לפחות שבוע לפני.


את ההצטיידות לטרק עשינו בסופר Pak’n’Save בבלנהיים. קנינו לבוקר קוואקר, לצהריים – פיתות, קבנוסים וגבינה מותכת, ולערב קוסקוס/אורז/פסטה/מנה חמה. למשך היום קנינו אגוזים, חטיפי אנרגיה ועוגיות.


מים – אין צורך לסחוב יותר מליטר וחצי מים בכל עת. יש מקורות מים ללא בעיה למעט ביום השלישי בירידה מהפאס.

הגעה לתחילת המסלול – החנינו בקמפסייט Kerry Bay סמוך לעיירה St. Arnaud. הדוק מסרו שבטוח להחנות שם את הרכב.


סיום המסלול – המסלול מסתיים ב-Mount Robert Car Park. יש שם הרבה מכוניות של מטיילים שעושים את האנג'לוס האט או טיולי יום בשמורה ככה שאין בעיה למצוא טרמפ חזרה לרכב ב-Kerry Bay. אם לא הצלחתם למצוא זו תוספת של כשעה וחצי הליכה עד לרכב.


לינה – הלינה מתבצעת בבקתות של הדוק שאין צורך להזמין אותם. הן פועלות על פי עיקרון First Come First Served- כלומר מי שמגיע תופס לעצמו מיטה. לנו לא הייתה בעיית מקום באף אחת מהבקתות וטירקנו בשיא העונה. יש להצטייד בכרטיסי בקתות/מנוי בקתות של הדוק. בעונת הקיץ יש פקח שעובר בין הבקתות ובודק שמילאתם את הפרטים בספר האורחים בבקתה.


הטרק מתחיל בהליכה לאורך אגם Rotiti , לאחריו ממשיכים בהליכה בעמק ה-Traverse בסופו חוצים פאס הנקרא Traverse Saddle לעמק ה-Sabine. מעמק ה-Sabine יוצא טיול צד הלוך חזור ל-Blue Lake- אחד האגמים הצלולים בעולם!


איך חילקנו את הטרק:

1. יום מס' 1- מ-Kerry Bay ל- Lakehead Hut. 9.5 ק"מ כשעתיים וחצי – 3 שעות. יום קליל.

2. יום מס' 2 – מ-Lakehead Hut ל- Upper Traverse Hut. 20 ק"מ, כ-6-7 שעות. רמת קושי בינונית.

3. יום מס' 3 – מ-Upper Traverse Hut ל- Blue lake hutדרך ה-Traverse Saddle. 15 ק"מ, כ-8-9 שעות. רמת קושי בינונית –קשה.

4. יום מס' 4 – מ-Blue Lake Hut ל- Sabine Hut. 21 ק"מ כ-8-9 שעות. רמת קושי בינונית.

5. יום מס' 5 – מ- Sabine Hut ל-Mount Robert Carpark. 18 ק"מ, כ-6-7 שעות. רמת קושי בינונית.


את הטרק התחלנו בשעה 17:00 אחר הצהריים. בכל יום קמנו בשעה 6 ויצאנו לאחר ארוחת בוקר בבקתה בשעה 7. הולכים כ-7-9 שעות בממוצע ביום.


Blue Lake

כמה טיפים חשובים:

· להביא תכשיר נגד יתושים – בגבהים הנמוכים יש הרבה סאנדפלייס.

· לא לשכוח נייר טואלט.

· מומלץ להביא שורש או כפכפים בכדי ללכת בנוחות בסוף היום.

· לא לשכוח להביא שקית זבל ולאסוף את הזבל אחריכם.

· שיא הטרק הוא ללא ספק ה-Blue Lake האגם שזכה לתואר האגם הצלול בעולם!

· אם הגעתם עד ל-Blue Lake לא לוותר על העלייה ל- Lake Constance, האגם המזין את הבלו לייק. אגם ענק הנמצא כ-45 דקות טיפוס מעל הבלו לייק, למרגלות פסגות מושלגות וחשופות. בעלייה ניתן גם לראות את הצבעים המדהימים של ה-Blue Lake, מחזה מרהיב בפני עצמו.


לסיכום, מדובר בטרק מקסים. מלבד הנופים, זהו טרק מאוד חברתי בשל העובדה שהוא ארוך ומעגלי, ככה שהולכים עם אותם אנשים לאורך הדרך ויוצרים קשרים עם שאר המטיילים. תצפו להליכה מרובה ביער, כמו ברוב האיזורים בניו זילנד, אבל ברגע שיוצאים ממנו הנופים שמתגלים מרהיבים!


אוסף תמונות מהטרק:

Lake Constance
Upper Traverse Hut

44 צפיות0תגובות

©2020 by Backpacker - Tomer Gordon