• Tomer Gordon

Christchurch & Banks Peninsula

כרייסצרצ' - Christchurch


במהלך הטיול יצא להגיע בשתי פעמים שונות לעיר הגדולה ביותר באי הדרומי, שפרצה לתודעה העולמית עקב סדרת רעידות אדמה שפקדו באותה בשנים 2010- 2011 כשהקטלנית ביותר הייתה בפברואר 2011 שהחריבה את מרכז העיר ובמהלכה נספו 180 בני אדם.


העיר עוד לא השתקמה מרעידות האדמה שפקדו אותה ויש בה עדיין הריסות. היא נמצאת בתנופת בנייה רחבה ונראית כאתר בנייה גדול. רחובות מרכז העיר המרוקנים מאדם והשיפוצים הנרחבים יוצרים תחושת 'עיר רפאים' -עוד לא יצא לי להיתקל במרכז עיר די גדולה עם הרגשה שכזו.


למרות העבר הצורם העיר עוברת תהליך של התחדשות, המבנים החדשים מאופיינים בארכיטקטורה מופלאה (ומותאמת הנדסית כלקח מפגעי העבר) ואמנות רחוב מעטרת את רחובות העיר.


ככל הנראה כרייסצרצ' תהיה היעד האחרון שלכם בניו זילנד - רבים מסיימים שם את הטיול ועיקר העיסוק כמו באוקלנד - הוא לוגיסטי - קנייה/מכירה של רכב, מציאת שותפים וכו'. אם תצטרכו להוציא ויזה לאוסטרליה במהלך שהותכם בניו זילנד - תיאלצו לתת טביעות אצבע למשרדי ההגירה האוסטרלים. יש נציגות בכרייסצרצ'.


כמה זמן מומלץ להקדיש לעיר? יום אחד מספיק - אך כנראה תבלו שם יותר משתתכננו ולא מרצון.


פופ אפ דיסקו

מה בכל זאת עושים בכרייסצרץ?

 • מסלול הליכה קצר ב-Taylor’s Mistake –טיילורס מיסטייק היא פרבר מרוחק של כרייסצרץ הנמצא על הים. מהפרבר יוצא מסלול הליכה של כ-3 שעות לאורך מצוקים מעל הים. במהלך ההליכה נשקפים נופים מרהיבים לחוף המזרחי ולחצי האי בנקס. אתחנתא מעולה מהעי.

 • מדרחוב Cashel Street - הרחוב הראשי של כרייסצרץ ובו מספר חנויות מרשתות מוכרות.

 • הספרייה העירונית – ספרייה ענקית ומרשימה במיוחד. ניתן להשתמש בחינם במחשבי הספרייה.

 • חוף Sumner Beach – חוף מקסים באחד מפרברי העיר.

 • המבורגר Bacon Brothers – המבורגר מעולה הנמצא במתחם אוכל מקורה ומגניב במרכז.

 • גלידה Rollickin’ – גלידה מעולה - אחת הטובות שאכלתי במדינה!


איפה ישנים?

 • היט Hit הבית של ג'ון – המקום המושלם לסיום טיול במדינה. ג'ון הוא ניו זילנדי מבוגר ומארח מרשת היט שניתן להתארח בביתו. המקום הומה אנשים במהלך הקיץ ויש רק 2 חדרי שינה ככה שאם לא תפסתם אותם תאלצו לישון ברככם או במזרון על הרצפה בסלון. אווירה טובה והרגשה ביתית!

 • בית חב"ד - בכרייסצרצ פועל בית החבד המרכזי בניו זילנד למטייל הישראלי וניתן גם לישון בו. מקום מצויין להתחלת טיול ולחיפוש שותפים.


Sumner Beach

Taylor's Mistake

הריסות ברחובות העיר
Bacon Brothers


חצי האי בנקס - Banks Peninsula


חצי האי בנקס הוא חצי אי געשי הנמצא סמוך לכרייסצרצ'. צורתו היא כצורת גלגל שיניים מחודד. רבים נוטים לוותר כלל על הביקור בו אך מבחינתי זה הוא אחד מאזורי החובה למטייל בניו זילנד - האי נטול עצים כמעט לגמרי - מדשאות ירוקות (שמתייבשות לקראת סוף הקיץ) מכסות את הצוקים , ונופים פנורמיים לים הפתוח נשקפים מכל עבר.


באי ישנן מספר בקתות וניתן לטרק בו במסלולים יפים ולא קשים במיוחד. שימו לב שמומלץ לבדוק את מזג האוויר כי במהלך עונת הקיץ הטמפרטורה עולה מעל ל-30 מעלות במקום והחום והיעדר הצל מקשים על ההליכה. פירוט מורחב על המסלולים ניתן למצוא בקישור הבא.


כמה זמן מומלץ להקדיש לאיזור? יומיים.זריחה באקארוה


מה עושים בחצי האי בנקס?

 • דרך Summit Road – דרך נוף מרהיבה ביופיה עם נופים פנורמיים מדהימים על חצי האי בנקס.

 • חוף Le Bons Bay –חוף מקסים, מבודד ושקט בחצי האי בנקס.

 • מגדלור Akaroa Heads – מגדלור קטן הנמצא כרבע שעה מאקארוה. הדרך למקום מדהימה והנוף הנשקף מהמגדלור לאוקיינוס הפתוח מטורף עוד יותר! מומלץ להגיע למקום בזריחה ולראות את הזריחה בשיא הגובה בגבעה בדרך למגדלור ולאחר מכן לרדת למגדלור. צבעים מטורפים! מחזה שלא יישכח.

 • שחייה עם דולפינים Eco Seaker – הפעם אתן פה דיס המלצה. 185$ עבור שחייה עם דולפינים במפרץ בסביבתם הטבעית. אין הבטחה שתשחו עם הדולפינים (לא מציינים זאת) ולא מקבלים החזר כספי במידה והדבר לא צלח. לצערי ביום בו לקחתי את השייט הסקיפר לא הצליח לאתר את להקות הדולפינים ובמשך 3 שעות חגנו סביב המפרץ בניסיון לאתר אותם ללא הצלחה. בסופו של דבר השייט הסתיים עם תחושה מרה ומאכזבת.

 • העיירה Akaroa – עיירה מקסימה בסגנון צרפתי ועם אוויר של עיירת נופש בריביירה הצרפתית.

איפה ישנים?

 • הוסטל Chez De La Mer – הוסטל מקסים במרכז אקאורה באווירה ביתית ובעיצוב יפה. 35$ לדורמס של 5 אנשים. מטבח מאובזר במיוחד.


Pacific Ocean
Le Bons Bay

81 צפיות0תגובות

©2020 by Backpacker - Tomer Gordon