• Tomer Gordon

לינה בניו זילנד

עודכן ב: 1 פבר 2020


ניו זילנד מגוונת מבחינת אפשרויות הלינה. בשביל התרמילאי הממוצע אלו האופציות העיקריות:


הוסטלים

 • ההוסטלים בניו זילנד איכותיים, נקיים וחברותיים ברובם. מחיר של מיטה בדורמס נע בין 25-30$. ניתן למצוא גם בפחות (בעיקר באי הצפוני) אולם ייתכן ותצטרכו לשלם אף יותר באיזורי תיירות פופולרים, ערים גדולות ובעונות שיא / סופי שבוע. מחירי ההוסטלים בקווינסטאון בסוף שבוע למשל יכולים להגיע למחיר של 40$ למיטה בדורמס. ברוב ההוסטלים תוכלו למצוא מטבח משותף ומאובזר וחללים ציבוריים שלעיתים יש בו גם בר.

 • חלק מההוסטלים בניו זילנד הם חלק מרשתות הוסטלים הפרוסות ברחבי המדינה, הבולטות שבהן הן רשת X Base - הוסטלים ברמה לא גבוהה בדרך כלל עם אופי מסיבתי, בכולם יש בר ואפילו מועדון. רשת הוסטלים מוכרת נוספת היא YHA העולמית עם הוסטלים ברמה גבוהה אך יקרים מהממוצע בכל מקום. אם במחיר הלינה כלולה גם ארוחת בוקר אל תצפו למעבר ללחם חמאה וריבה.

 • למי מתאים? למטיילים בודדים ולמטיילים שמעוניינים להכיר ולהתחבר עם אנשים מכל העולם.


ארוחת כריסמס בהוסטל בטאופו


קמפסייטים


אם ברשותכם Campervan ואפילו רק אוהל - ברחבי המדינה פרוסים שלל אתרי קמפינג ברמות משתנות כדלקמן:

 • קמפסייטים חינמיים Freedom Campsite - קמפסייט חינמי ובסיסי למדי שלא יכלול מעבר לשירותים כימיים ולברז. חלק מהקמפסייטים החינמיים מוגבלים לרכבים בעלי Self Contained בלבד. אם אתם לא יודעים על מה מדובר - הקמפסייטים הללו לא רלוונטים עבורכם! באי הדרומי תדירות הקמספייטים החינמיים יורדת. חלק מהקמספייטים החינמיים משמשים ממש כמקום מגורים של חלק מאזרחי המדינה (מאורים בעיקר) וייתכן ותיתקלו באנשים שגרים עם רכבם בקמפסייט.

 • קמפסייטים בתשלום בניהול ה-Doc - חניוני לילה בניהול רשות הטבע והגנים הניו זילנדית. הקמספייטים האלה הם בדרך כלל בתשלום של 8-15$ לאדם. בדרך תמצאו שם שירותים כימים, ברז וסככה (Shelter) לבישול. התשלום עבור קמפסייטים כאלה הוא תשלום עצמי שמתבצע דרך תיבה בכניסה לקמספייט, אליה מכניסים כסף במעטפה ומשלשים בתיבה. לפני שמכניסים את המעטפה יש לתלוש את שובר תשלום שעליה ולהשימו בשמשה הקדמית של הרכב במידה ופקח יבוא לבדוק אתכם.

 • קמפסייטים בסיסים בתשלום - שייכים בדרך כלל לאנשים פרטיים או לעיריות - עובדים על פי אותו עיקרון של אלה של הדוק וגם הם בסיסיים למדי.

 • קמפסייטים Holiday Parks - האופציה היקרה ביותר. חניוני לילה יקרים ומטופחים בהם תוכלו ליהנות ממדשאות , שולחנות, מקלחות חמות, מטבח, מכונות כביסה, WiFi ולעיתים אף בריכת שחייה. זו אופציה שפחות מתאימה לתרמילאים מכיוון שעלות של קמספייט כזה לאדם נעה בין 20-30$ לאדם.


קמפסייט חינמי באיזור פאנגריי


אירוח ברשת HIT

 • רשת ההיט שהחלה דרכה בניו זילנד מורכבת מאלפי מארחים אוהבי ישראל מרביתם משתייכים לזרם הנצרות המשיחית, הפרוסים בכל רחבי העולם ומארחים ישראלים בחינם לגמרי או בעלות סמלית. רק בניו זילנד עצמה מעל 1000 מארחים!

 • בכדי להתארח אצל מארחי הרשת יש להירשם כחבר ברשת Hit ולקנות חבילת אירוח רלוונטית עבור ניו זילנד בהתאם לזמן השהות במדינה. עלות חבילה נע בין 50-80$ ניו זילנדי. החבילה למעשה מאפשרת לכם גישה לפרטי המארחים. ביתר העולם השימוש ברשת הוא חינמי. סביר להניח שמארחי ההיט לא יידרשו כסף אך ייתכן וירצו סכום סמלי של 5-10$ עבור כיסוי הוצאות האירוח.

 • נהוג ליצור קשר עם המארחים יום לפני או אפילו כמה בכדי לתאם את האירוח אך ניתן גם באותו היום. ייצגו אותנו בכבוד כישראלים ופתחו שיחות עם המקומיים. זוהי ללא ספק הדרך הטובה ביותר להכיר את המקומיים ולהרגיש בבית, אך היא דורשת סבלנות עבור המארחים שסביר להניח יירצו להכיר אתכם ולפתח שיחות. ממליץ מאוד.אירוח ברשת 'היט' אצל רובין וקולין בטאוראנגה


רשת ׳חיבורים׳

 • רשת שפועלת על פי עיקרון רשת ההיט אך ללא תשלום. זוהי רשת קטנה יותר עם פריסה מצומצמת יותר במדינה.

18 צפיות0תגובות

©2020 by Backpacker - Tomer Gordon