• Tomer Gordon

הפארק הלאומי Aoraki/Mount Cook ואגמי Tekapo ו- Pukaki

איזור מאונט קוק הוא אחד האיזורים היפים ביותר בניו זילנד, וחובה להגיע אליו שמזג האוויר לא פחות ממצוין, אחרת כל היופי נעלם במעטה העננות.


הר קוק הוא ההר הגבוה ביותר בניו זילנד ומתנשא לגובה של 3724 מטרים. בסמוך להר עצמו שני אגמים גדולים ויפים במיוחד - אגם טקאפו ואגם פוקאקי. באיזור מגוון רחב של מסלולי הליכה בכל רמות הקושי.


מדובר באיזור לא מיושב במיוחד. ניתן להצטייד במוצרים בסיסיים, לתדלק ולהוציא מזומנים בכספומט באגם Tekapo ובעיירה Twizel.


הנופים באיזור דרמטיים במיוחד ומתאפיינים במרחבים פתוחים ומיעוט יחסי של 'בוש' ביחס לאזורים אחרים במדינה.


כמה זמן יש להקדיש לאיזור? יומיים - 4 ימים

נוף פנורמי בדרך לבקתת המיולר

מה עושים באיזור מאונט קוק?

 • דרך העפר בגדה המזרחית של אגם Tekapo – כביש עפר באורך של עשרות ק"מ לאורך הגדה המזרחית של האגם ממנו נשקף נוף מטורף לאגם ולהרים הסובבים. מומלץ לרכבים גבוהים אך לא רק, אני נסעתי עם רכב נמוך והיה בסדר גמור. ניתן לעצור במספר נקודות לאורך האגם ואפילו להיכנס למים אם אתם אמיצים. אין שם כמעט אנשים וזה חלק מהקסם.

 • מסלול הליכה ל- Mount John – מסלול של כשעה וחצי העולה אל הר ג'ון שנמצא מעל אגם טקאפו. על ההר יש גם מצפה כוכבים מפורסם. ניתן לחסוך את ההליכה ברגל ולעלות לפסגה עם הרכב אך תאלצו להיפרד מ-8$. אם בחרתם ללכת ברגל, את הרכב יש להחנות ב- Tekapo Hot Springs .העלייה להר לא קשה במיוחד.

 • אגם Lake Pukaki – קשה לתאר את היופי והצבע של האגם הענק הזה. האגם לא מציע יותר מידי מבחינת אטרקציות, אך מומלץ ללון בקמפסייט החינמי בגדה הדרומית שלו בכדי לספוג את הנוף המרהיב. אם תזכו ליום בהיר תוכלו לצפות במאונט קוק מנקודות התצפית בנקודה הדרומית.

 • חוות לבנדר סמוך לאגם פוקאקי – בדרך למאונט קוק וילג' מאגם פוקאקי נמצאת חוות לוונדר (בקיץ בלבד) שלרגע תתן לכם הרגשה שאתם בפרובנס. כניסה לחווה עולה 5$ אך אפשר לעצור בדרך ולראות מבחוץ מבלי ללכת.

 • טיול הליכה ל-Mueller Hut – בקתת מיולר נמצאת בגובה של 1800 מטר מעל פני הים. המסלול יוצא סמוך לקמפסייט בשם White Horse Hill. העלייה לבקתה קשה ומפרכת ולוקח כ-3-4 שעות של טיפוס קשוח. מחצית מהטיפוס על מדרגות, עד ל-Sealy Tarns, מספר שלוליות קטנות בהם משתקף הר קוק וההרים הסובבים. המחצית השנייה היא טיפוס קשה יותר חלקו על בולדרים גדולים. בסיום העלייה זוכים לתצפית מטורפת על מאונט קוק ושלל קרחונים. אני עשיתי את המסלול כטיול יום שלקח כ-7 שעות ברוטו הלוך חזור לבקתה, אך מומלץ ללון בבקתה ורק בכדי לזכות בשקיעה ובזריחה ממנה. את הבקתה יש להזמין מראש והיא עולה כ-36$ ללילה. ניתן גם לישון באוהל מחוץ לבקתה אך צפו לרוחות מקפיאות בלילה אז כדאי להצטייד באוהל איכותי.

 • מסלול Hooker Valley Track- טיול קליל של 3 שעות עד ל-Hooker Lake, האגם בתחתית הר קוק בו שאריות קרחונים צפות. לצערי בשל מזג אוויר לקוי לא הזדמן לי לעשות את המסלול.

 • טרק ה- Ball Pass - טרק קשוח ולא מסומן של יומיים - שלושה במתאר אלפיני המספק נופים דרמטיים במיוחד.אגם פוקאקי
אגם טקאפו

איפה ישנים?

 • קמפסייט חינמי Lake Pukaki- נמצא בגדה הדרומית של האגם סמוך לכביש. הקמפרמייט טוען שזהו קמפסייט לבעלי רכב סלף קונטיינד בלבד אך במקום אין שום שילוט המורה זאת.

 • קמפסייט White Horse Hill- קמפסייט ששייך לדוק הנמצא סמוך למאונט קוק וילג' בנקודת היציאה למסלולי ההוקר ואלי והמיולר האט. עולה 13$ לאדם. במקום יש Shelter בו ניתן לבשל ולאכול.

 • שימו לב!!! הסופר היחידי באיזור נמצא בלייק טקאפו והוא סופר מרשת four square היקרה. אין שם מבחר גדול אז מומלץ להצטייד מראש במצרכים שהם לא בסיסיים.


הקמפסייט באגם פוקאקי


הדרך ממאונט קוק לוואנקה

 • מסלול Clyde Cliffs – צוקים מחודדים עם גוון מדברי בדרך לוואנקה. נוף חריג לאיזור ולניו זילנד. השטח בהם נמצאים הצוקים בבעלות פרטית ויש לשלם כניסה בעלות 4$ דרך honesty box בשער הכניסה לשמורה. השמורה לא מתוחזקת כלל ולא קיים שביל רציני. הצוקים עצמם נחמדים ושונים מהרגיל בניו זילנד אך אם ראיתם מספיק מדבריות בחיים, אין סיבה מיוחדת להגיע לשם למעט שבירת הנסיעה.

 • מעבר Lindis Pass- מעבר הרים בדרך לוואנקה. בשיא מעבר ההרים ניתן להחנות את הרכב ולטפס כ-20 דקות לכיפה קטנה ממנה נשקף נוף יפה.


Lindis Pass
Clyde Cliffs

22 צפיות0תגובות

©2020 by Backpacker - Tomer Gordon